Чому надруковане зображення відрізняється від картинки на моніторі
Чому надруковане зображення відрізняється від картинки на моніторі?
Будь-яке друковане зображення, включаючи інтер'єрні наклейки, не буде виглядати так, як воно виглядає на моніторі комп'ютера. Варто відзначити, що різниця в кольорі буде спостерігатися незалежно від налаштувань монітора і принтера. Чому надруковане зображення практично завжди відрізняється від картинки на моніторі, ви дізнаєтеся з цієї статті.
Випромінюваний і відбитий колір
Будь-яке зображення вимірюється в пікселях – кількість точок на дюйм. Всі монітори мають дозвіл до 96 пікселів, кожен з яких випромінює світло. Такий діапазон пов'язаний з тим, що людське око не в змозі сприйняти більшу кількість випромінювальних точок.
Друковане зображення в середньому має дозвіл 150-300 пікселів, але жодна фарба не може випромінювати світло. Як і будь-які фарбувальні пігменти, вона поглинає світлі кольори і відображають певний спектр світла. При цьому людське око може сприйняти значно більшу кількість відбивають світло точок. Це означає, що наші очі здатні сприйняти значно більшу кількість відтінків у реальному житті, ніж на екрані.
Всі випромінювані монітором кольору входять в колірну модель RGB, а відображені кольору - в модель CMYK.
У чому відмінність колірних моделей RGB і CMYK
Екрани будь-якої цифрової апаратури відтворюють колір в системі RGB, яка заснована на трьох основних кольорах:
- Red – червоний;
- Green – зелений;
- Blue – синій.
Колірна модель CMYK використовується практично у всьому друкарському обладнанні. Вона заснована на чотирьох основних кольорах:
- Cyan – блакитний;
- Magenta – малиновий;
- Yellow – жовтий;
- BlacK color – чорний.
Будь вторинний колір утворюється шляхом змішування основних кольорів в кожної колірної моделі. Відмінність в тому, що в RGB при змішуванні основні кольори утворюють білий колір, який розщеплюється на спектр, а чорний колір – це відсутність світла, тобто абсолютна тінь. В CMYK змішування основних кольорів, навпаки, утворює чорний колір, а білий колір утворюється відсутністю квітів.
Модель RGB налічує кілька мільйонів відтінків, а модель CMYK всього кілька тисяч квітів. Кольори на екрані завжди виглядають більш яскравими і насиченими. Часто вони набагато яскравіше, ніж в реальному житті. А будь надрукований колір буде завжди виглядати темніше, ніж той же колір на екрані.
Коли ми порівнюємо кольору на екрані й на друку, важливо враховувати, що один і той же відтінок буде утворює різною кількістю різних вихідних квітів. Наприклад, надрукований синій колір виходить змішанням блакитного і малинового. Але оскільки для людського ока малиновий колір більше впадає в очі, на друкованій картинці синій колір може сприйматися як фіолетовий. А на моніторі підсвічений синій основний колір Вlue) буде виглядати як яскравий синій.
Інші фактори, що впливають на відображення і сприйняття кольору
Важливу роль в передачі кольору грають налаштування монітора. Навіть якщо поставити в ряд декілька гаджетів з однієї і тієї ж картинкою, вони будуть виглядати інакше з-за різниці в колірні профілі цифрової техніки. Аналогічним чином йде справа з друкарським обладнанням, кожне з яких має свої налаштування. Тому роблячи роздруківку одного і того ж зображення в різних місцях, ви можете отримати на виході зовсім відмінні кольору.
Сприйняття надрукованого кольору багато в чому залежить від розміру кольорового ділянки. Наприклад, ви плануєте купити фарбу для стін і вибираєте колір по невеликому пробнику на кольоровій розкладці RAL – універсальної системи вибору кольорів. Коли стіна буде пофарбована вибраним кольором, він буде сприйматися очима зовсім інакше, ніж на маленькому пробники. Фактично колір на стіні буде здаватися яскравіше і темніше.
Як бачимо, на особливості сприйняття людським оком кольорів впливають кілька факторів. Тому при замовленні будь-якого друкованого зображення ви повинні бути готові до того, що надруковані кольору відрізнятимуться від того, що ви бачите на екрані.
- Створити новорічний настрій у будинку допомагає святковий декор. Аби не збитися з ніг напередодні різдвяних свят, про прикраси для дому варто подумати заздалегідь. Починайте підготовку вже у листопаді, щоб святковий дух захопив вас та близьких та подарував незабутні новорічні емоції якомога раніше та сильніше.